Je nám ctí, že Vás i letos můžeme pozvat na trochu snění s italským filmem.

MittelCinemaFest letos v České republice vstupuje již do pátého ročníku a kromě Prahy a Brna zavítá nově i do Ostravy.

Festival opět nabídne přehlídku těch nejlepších filmů uplynulé sezony. Právě v těchto dnech jsou snímky na programu italských kinosálů a mají za sebou účast na nejznámějších mezinárodních filmových festivalech včetně toho Benátského. Naším cílem je zvýšit počet a rozšířit distribuci italských filmů v České republice a v celé středoevropské oblasti. Tato iniciativa staví na spolupráci institutu Cinecittà Luce se sítí italských velvyslanectví a Italských kulturních institutů působících ve středoevropské oblasti a také na podpoře ze strany Italsko-české obchodní a průmyslové komory, různých italských podnikatelských subjektů a skupin působících na tomto území a v neposlední řadě na spolupráci s distributorskými společnostmi, jako je Film Europe Media Company a Mirius Film.

V letošní nabídce filmů se můžete těšit na české premiéry: Láska a podsvětí (r. Marco a Antonio Manetti), Manželka a manžel (r. Simone Godano) a The Place režiséra Paola Genoveseho, autora kultovního snímku Naprostí cizinci, který jsme pro velký úspěch z loňského roku zařadili i letos. Dále zařazujeme některé z nejúspěšnějších snímků této sezony: Fortunata (r. Sergio Castellitto), Příběhy lásky, které se nehodí do tohoto světa (r. Cristina Comencini), Skrytá barva věcí (r. Silvio Soldini), Kočičí Popelka (r. Alessandro Rak, Ivan Cappiello, Marino Guarnieri a Dario Sansone), Kráter (r. Silvia Luzi a Luca Bellino) a Rovnováha (r. Vincenzo Marra).

Tak jako v předchozích ročnících je na programu festivalu účast některých režisérů či představitelů hlavních rolí prezentovaných snímků. I letos pak bude festival slavnostně zakončen živým koncertem v Praze, a nově i v Brně, pod taktovkou maestra Waltera Attanasiho na počest sedmé múzy prostřednictvím několika nezapomenutelných skladeb Astora Piazzolly, které tento autor stvořil pro filmové plátno Latinské Ameriky i Evropy.

  

Aldo Amati, velvyslanec Itálie v České republice

Giovanni Sciola, ředitel Italského kulturního institutu v Praze

Video