PRAHA

BRNO  |  KINO ART

8. 12. – 9. 12. 2019

Je nám ctí, že Vás i letos můžeme pozvat na trochu snění s italským filmem.

Srdečně Vás zveme na již tradiční podzimní setkání se současným italským filmem – MittelCinemaFest, který se v rámci sedmého ročníku v České republice bude konat v Praze, Brně a Ostravě.

Letošní přehlídka nabízí jak světoznámé, tak i začínající režiséry komedií i dramatických filmů a představuje tak reprezentativní vzorek současné italské filmové produkce, dává možnost přímo nahlédnout do současné italské společnosti a upozorňuje na hlavní témata z politického i kulturního italského života, na malé i velké problémy, kterým Italové denně čelí, na zvyky, módní trendy a tendence rozšířené v naší zemi.

Akce je organizována v úzké spolupráci s Istituto Luce Cinecittà, s Velvyslanectvími Itálie a Italskými kulturními instituty ve střední Evropě (Maďarsko, Slovensko, Česká republika), a také díky podpoře ze strany ENIT (Italská národní centrála cestovního ruchu), Italsko-české obchodní a průmyslové komory, distribučních společností Mirius Film Distribution a Aerofilms a různých italských podnikatelských skupin působících v této zemi. Všem institucím a jednotlivým osobám, které svým přispěním a pomocí umožnili realizaci této akce, patří náš vřelý dík.

Program bude zahájen filmem Francesca Falaschiho Quanto basta / S chutí Toskánska, kromě tohoto titulu uvede poprvé v České republice také Momenti di trascurabile felicità / Chvíle obyčejného štěstí  (r. Daniele Luchetti), Compromessi sposi / Svatba (ne)bude! (r. Francesco Miccichè), Bangla (r. Phaim Bhuiyam), Il sindaco del rione Sanità / Starosta z rione Sanità (r. Mario Martone), a dále představí filmy Dafne (r. Federico Bondi), Il Campione / Šampion (r. Leonardo D’Agostini) a také Il traditore / První zrádce (r. Marco Bellocchio), film nominovaný na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek, který již vstoupil do české distribuce. 

Do festivalového programu byl zařazen také koncert Pražského komorního orchestru, který pod vedením Waltera Attanasiho zahraje skladby autorů, jako jsou Nino Rota, Nicola Piovani a Luis Bakalov, vybrané z nejslavnějších filmů Federica Felliniho, čímž oficiálně zahájíme oslavy blížícího se výročí sta let od narození světoznámého režiséra (Rimini 20. ledna 1920).

Budeme Vás tedy očekávat, abychom mohli společně prožít emoce, které stříbrné plátno vzbuzuje v každém divákovi bez ohledu na věk.

 

  Francesco Saverio Nisio

Velvyslanec Itálie vČeské republice 

 

Alberta Lai

ředitelka Italského kulturního institutu v Praze