CZ
IT
2019

Neděle

29. 11.  |  17:00

LIFE AS A B-MOVIE: PIERO VIVARELLI

režie: Fabrizio Laurenti, Niccolò Vivarelli  |  hrají: Quentin Tarantino, Umberto Lenzi, Emir Kusturica, Franco Nero, David Zard, Pupi Avati, Rita Pavone, Gianni Minà, Giona A. Nazzaro, Beryl Cunningham, Vincenzo Mollica, Marco Giusti, Maria Pia Fusco, Adriano Aragozzini, Enrico Vanzina, Gabriele Salvatores, Manlio Gomarasca, Steve della Casa, Franco Rossetti, Olivier Père, Oliviero Vivarelli  |  rok: 2017  |  délka: 90'

Neklidný život a kaleidoskop filmové tvorby Piera Vivarelliho, režiséra italských béčkových snímků různých žánrů, textaře slavných písní, mezi nimiž 24.000 baci od Celentana, a scénáristy spaghetti westernu „Django“, obdivovaného Quentinem Tarantinem, se proplétají v tomto portrétu provokativního revolucionáře. V raném mládí byl členem X. flotily MAS  a kromě Che Guevary jediným člověkem bez kubánského původu, který získal průkaz Kubánské komunistické strany podepsaný Fidelem Castrem. Vivarelli se ve své tvorbě pohybuje od muzikálu „Urlatori alla Sbarra“ (s Celentanem, Chetem Bakerem a Minou) o mládeži, která se oddává rockovému rytmu, přes filmy o aktuální politické scéně jako „Oggi a Berlino“, po „Djanga“, který je předchůdcem a vzorem spaghetti westernů, a nechá se unášet novou vlnou. Zhmotní komiksy se „Satanikem“ a „Misterem X“ a uvede na scénu sexuální revoluci ve filmu „Il Dio serpente“. 

Prostřednictvím kreativního vyprávění tento dokument bádá v hlubinách zanedbávané části italské a světové pop kultury a zároveň prozkoumává život, který byl sám jako jeden z filmů stejného žánru, film „alla Vivarelli“: přehnaný, ironický,  plný života, rozkoše,, hudby a akce.