CZ
IT


STŘEDOEVROPSKÝ FESTIVAL ITALSKÉHO FILMU

MittelCinemaFest 2022

2. – 8. 12. Praha – Kino Lucerna

Filmy budou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky. 

Vstupenky je možné zakoupit online a na pokladně kina Lucerna, Vodičkova 36, 110 00 Praha 1

Pátek

2. 12.  |  18:30

 

Tady se směju já

Na počátku 20. století v Neapoli v období zvaném Belle Époque září divadla a kina. Velký komediální herec Eduardo Scarpetta je kasovním trhákem. Úspěch z něj udělal bohatého muže. Pochází ze skromných poměrů, ale proslavil se díky svým komediím a postavě Felice

Sobota

3. 12.  |  18:30

 

Sucho

V Římě už tři roky nepršelo a nedostatek vody převrací naruby zažitá pravidla a zvyky. Ve městě umírajícím žízní a přesyceném zákazy se pohybuje skupina postav, mladých i starých, na okraji společnosti i těch úspěšných, obětí i prospěchářů. Jejich životy jsou propojeny v jeden ironický a tragický celek, zatímco hledají každý své vlastní vykoupení.

Sobota

3. 12.  |  20:30

 

Nostalgie

Po čtyřiceti letech se Felice vrací do svého rodiště, do čtvrti Sanità v srdci Neapole. Znovu objevuje místa a zvyklosti čtvrti a také minulost, která ho sžírá.

 

Neděle

4. 12.   |  16:30

Na cestě

V roce 2013 se nově zvolený papež František vydává na Lampedusu. V roce 2021 podniká důležitou cestu na Blízký východ, do Iráku a Kurdistánu. Cestuje tedy na stejná místa, která popsal Gianfranco Rosi ve snímcích Fuocoammare a Notturno.

Neděle

4. 12.   |  18:30

 

Kopance

Možná je pravda, že rosteme i díky kopancům do zadku. A také je pravda, že když se kolotoč rychle točí, zdá se nám, že letíme, a nechtěli bychom nikdy vystoupit. Právě to se přihodí Benedettě (Gaia Di Pietro), když potká Amandu (Andrea Carpenzano) a rozhodne se ji následovat…

Neděle
4. 12.   |  20:30

 

Pán Mravenců

Na konci 60. let proběhl v Římě soudní proces, který vyvolal senzaci. Dramatik a básník Aldo Braibanti byl odsouzen k devíti letům odnětí svobody za plagio, tj. za to, že podřídil své vůli, a to jak psychicky, tak fyzicky, jednoho ze svých studentů a přátel, který nedávno dosáhl plnoletosti.

Pondělí

5. 12.  |  18:30

 

Delta

Delta Pádu se stává dějištěm střetu mezi pytláky a rybáři. Osso (Luigi Lo Cascio) chce bránit řeku před nevybíravým rybolovem rodiny Florianů, která utekla od Dunaje, ale je tu s nimi také Elia (Alessandro Borghi), který se zde narodil.

Pondělí

5. 12.  |  20:30

 

První žena

První žena je příběh Lii, mladé dívky, která na nejhorší násilí reaguje vzpourou, jež převrátí na ruby společenské zvyklosti její doby. Ve světě, kde vládne právo silnějšího, kde je mafie zakořeněná a přijímána jako přirozená součást života, kde mocní rozhodují a ti nejslabší vykonávají, její odvaha otevře cestu k boji za práva žen.

Úterý

6. 12.  |  19:30

 

Morricone

Středa

7. 12.  |  17:45

 

Ennio

Oscarový režisér Giuseppe Tornatore (Bio Ráj, Nejvyšší nabídka) přináší filmovou poctu svému příteli a legendárnímu skladateli filmové hudby Enniu Morriconemu. Celovečerní dokument obsahuje rozhovory se slavnými režiséry a hudebníky, se kterými Morricone spolupracoval a které svou tvorbou ovlivnil (Quentin Tarantino, Hans Zimmer, John Williams, Clint Eastwood, Oliver Stone a další).

Středa

7. 12.  |  20:30

 

Tady se směju já

Na počátku 20. století v Neapoli v období zvaném Belle Époque září divadla a kina. Velký komediální herec Eduardo Scarpetta je kasovním trhákem. Úspěch z něj udělal bohatého muže. Pochází ze skromných poměrů, ale proslavil se díky svým komediím a postavě Felice

Čtvrtek

8. 12.  |  18:00

 

KOLIBŘÍK

Kolibřík je životní příběh Marca Carrery plný osudových náhod, ztrát a velkých lásek. Vyprávění se odvíjí od síly jednotlivých vzpomínek, které umožňují přecházet z jednoho období do jiného, z jedné epochy do druhé, od počátku 70. let až po blízkou budoucnost. U moře se Marco setkává s Luisou Lattesovou, krásnou a neobvyklou mladou dívkou.