STŘEDOEVROPSKÝ FESTIVAL ITALSKÉHO FILMU

MittelCinemaFest 2021

25. 11. – 1. 12. Praha – Kino Lucerna

CZ
IT

Filmy budou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky. 

Vstupenky je možné zakoupit online a na pokladně kina Lucerna, Vodičkova 36, 110 00 Praha 1

Veškeré projekce bude možné spustit do 4 hodin od plánovaného začátku či do naplnění kapacity virtuálního sálu.

Filmy budou promítány v originálním znění s možností volby českých nebo anglických titulků.

Všechny projekce na programu jsou zdarma.

Pondělí

6. 12.  |  18.00 – 22:00

 

Welcome Venice

Pietro a Alvise jsou dva dědicové rybářské rodiny z Giudecca, nejoblíbenějšího ostrova Benátek. Uprostřed nezadržitelné transformace, která mění život a identitu Benátek a jejich obyvatel, mezi nimi dojde ke sporu.

Úterý
7. 12.  |  18.00 –22:00

 

Fortuna

Nancy je stydlivá holčička, která žije se svými rodiči ve velké budově, která je jako meteorit zabořená v dobrem zapomenutém koutku světa. Po delší dobu uzavřená ve svém mlčení, které znepokojuje její matku, je sledována Ginou, nevlídnou a roztržitou psycholožkou.

Středa

8. 12.  |  18.00 –22:00

 

RODIČE VERSUS INFLUENCEŘI 

Paolo (Fabio Volo), profesor filozofie a vdovec, vychoval svou dceru Simone (Ginevra Francesconi) sám po francouzsku a má sní krásný vztah. Ale když dívka oficiálně vstoupí do fáze dospívání, idylka je pryč.

Čtvrtek

9. 12.  |  18.00 –22:00

 

Král krabů

Konec 19. století, Luciano je opilec žijící v jednom městečku v oblasti Tuscia. Jeho životní styl a rebelie vůči místnímu despotickému knížeti ho odsoudili k životu na pokraji společnosti. Když se jednoho dne snaží před knížetem chránit ženu, kterou miluje, provede něco, co jej přinutí utéct až do Ohňové země.

Pátek
10. 12.  |  18.00 –22:00

 

Raffael - mladý génius

Film „Raffael - mladý génius“, natočený u příležitosti 500. výročí umělcovy smrti, si klade za cíl vyprávět příběh umělce z Urbina na základě mimořádných ženských portrétů. Matka, přítelkyně, tajná milenka a zákaznice.

Sobota

11. 12.  |  18.00 –22:00

 

AMERICA LATINA

Latina: bažiny, rekultivace, odstavené jaderné elektrárny, vlhkost. Massimo Sisti je majitelem zubní ordinace, která nese jeho jméno. Profesionální, milý, klidný, získal vše, co si mohl přát: vilu v klidné části a rodinu, kterou miluje a kterou má dny, měsíce a roky stále po boku.