Sobota  |  2. 12. 2017

21:00

Rovnováha

L'equilibrio

 

Režie: Vincenzo Marra  •  Scénář: Vincenzo Marra  •  Hrají: Mimmo Borrelli, Astrid Meloni, Paolo Sassanelli, Roberto Del Gaudio, Francesca Zazzera, Giuseppe D'Ambrosio, Lucio Giannetti, Vincenza Modica, Autilia Ranieri

 

Giuseppe, kněz z Kampánie a bývalý misionář v Africe, působí v malé diecézi v Římě. Jeho víra prochází krizí a on žádá biskupa o přeložení do míst, odkud pochází. Dostane se do malé vesničky v oblasti Neapole. Vystřídá místního faráře Dona Antonia, člověka velmi charismatického a mimořádně výřečného, jemuž všichni nasouchají s uznáním, protože svádí bitvu s nezákonným ukládáním toxického odpadu. Za své zásluhy má být Don Antonio přeložen do Říma.

 

Před svým odchodem zasvětí Giuseppa do tvrdé reality čtvrti. Jakmile Giuseppe zůstane sám, pustí se do práce a snaží se všemožně pomáhat místní komunitě, až do chvíle, kdy odhalí skutečný problém toho místa. Rozhodne se ve své duchovní cestě neohroženě pokračovat, avšak navzdory velké houževnatosti a odvaze naráží na neobyčejně tvrdou realitu, jež ho zažene do úzkých. Dojemný příběh o lidskosti a síle bránit svou víru před bolestí.