Pondělí  |  4. 12. 2017

20:30

Skrytá barva věcí

Il Colore nascosto delle cose

 

Režie: Silvio Soldini  •  Scénář: Doriana Leondeff, Davide Lantieri, Silvio Soldini  •  Hrají: Valeria Golino, Adriano Giannini, Arianna Scommegna, Laura Adriani, Anna Ferzetti, Andrea Pennacchi, Beniamino Marcone, Mattia Sbragia, Valentina Carnelutti, Roberto De Francesco, Giuseppe Cederna

 

Teo je člověk na útěku. Před svou minulostí, před původní rodinou, před ženami, s nimiž tráví noc a pak se vytrácí za rozbřesku, před odpovědností. To jediné, co miluje, je práce, jako výtvarník reklamní agentury nedovede ani na okamžik vypnout, skrze tablet a mobilní telefony udržuje nepřetržité a neodbytné spojení se světem.

 

Emma přišla v šestnácti letech o zrak, ale odmítla připustit, aby se její život propadl do temnoty. Spíše život pevně uchopila, se svým handicapem svedla boj a přijala ho s vědomím, že každý den znamená bitvu. Provozuje osteopatii a s bílou holí se samostatně a odhodlaně pohybuje po městě. Před nedávnem odešla od manžela a duchaplný a bezstarostný Teo se jeví jako ten pravý, s kým si dopřát rozptýlení. Pro Tea, který zahájil vztah jako hru a sázku, je Emma jiná než všechny ženy, jež dosud potkal, její svět ho přitahuje i děsí zároveň. Závan lehkosti je překvapí, ale radostné plynutí náhle končí. Oba se vracejí ke svému životu, ale nic už nebude stejné jako dřív.