CZ
IT


STŘEDOEVROPSKÝ FESTIVAL ITALSKÉHO FILMU

MittelCinemaFest 2021

25. 11. – 1. 12. Praha – Kino Lucerna

Je nám ctí, že Vás i letos můžeme pozvat na trochu snění s italským filmem.

Svelkou radostí oznamuji konání letošní ročníku festivalu MittelCinemaFest, každoroční přehlídky současné italské kinematografie, která se po loňské digitální verzi vrací ktýdnu projekcí v krásném prostředí pražského kina Lucerna.

Prestiž a rostoucí úspěch festivalu jsou zásluhou práce a nasazení všech představitelů italského systému působících vtéto zemi: Velvyslanectví Italské republiky, Italského kulturního institutu v Praze, Italsko-české obchodní a průmyslové komory a agentury ENIT, společně s institutem Cinecittà Luce a pražským kinem Lucerna za podpory několika italských společností působících vČeské republice. Mé srdečné poděkování patří institucím i jednotlivcům, kteří svou podporou a nasazením konání festivalu umožňují.

Tituly vybrané do letošní přehlídky představují, jak je již zvykem, reprezentativní vzorek italské filmové produkce posledního roku a zahrnují komedie, dramata a dokumenty uvedené v průběhu roku 2021 v rámci nejprestižnějších mezinárodních festivalů vBenátkách, Berlíně či Cannes. 

Zveme Vás tedy od 25. listopadu do 1. prosince do kina Lucerna. Nenechte si ujít setkání s nejlepší italskou filmovou tvorbou.


Mauro Marsili

Velvyslanec Itálie vČeské republice

I letos MittelCinemaFest, středoevropský festival současné italské kinematografie, který se v České republice koná již po deváté, nabízí rozsáhlou a pestrou přehlídku úspěšných novinek uplynulé italské filmové sezóny. Výběr obsahuje 11 titulů včetně dokumentů, které jsou dílem významných režisérů i začínajících autorů a mezi protagonisty uvidíte známé herečky a herce po boku mladých talentů.

Na programu je 7 českých premiér: America latina (r. Damiano a Fabio D’Innocenzo), Ariaferma / Bezčasí (r. Leonardo di Costanzo), Futura (r. Pietro Marcello, Francesco Munzi a Alice Rohrwacher), Marx può aspettare / Marx může počkat (r. Marco Bellocchio), Per tutta la vita / Dokud nás Bůh nerozdělil (r. Paolo Costella) (snímek bude v české distribuci díky Bohemia Motion Pictures), Piccolo corpo / Tělíčko (r. Laura Samani), Welcome Venice (r. Andrea Segre). Tyto tituly doprovodí další mimořádné snímky, které již byly v tuzemsku uvedeny v rámci mezinárodních festivalů jako Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, FebioFest či Festival evropského filmu, a také snímky určené pro distribuci: Fortuna (r. Nicolangelo Gelormini), Re Granchio / Král krabů (r. Rigo de Righi a Matteo Zoppis), A Chiara / Všechno nejlepší, Chiaro! (r. Jonas Carpignano) a Raffaello, il giovane prodigio / Raffael – Mladý génius (r. Massimo Ferrari) (poslední dva jmenované snímky uvádíme díky českému distributorovi Aerofilms).

Těším se na setkání svámi, abychom společně prožili emoce, které italská kinematografie dokáže darovat divákům z celého světa.


Alberta Lai

ředitelka Italského kulturního institutu v Praze

Video